الگوریتم هیلتاپ گوگل چیست و چه نقشی در سئو دارد؟

آخرین به‌روزرسانی: 7 خرداد 1401
بازدید: 571 بار
الگوریتم هیلتاپ
مدت زمان مطالعه این مقاله
3 دقیقه

الگوریتم هیلتاپ یکی از اولین الگوریتم‌های گوگل است که سایت‌های معتبر و حرفه‌ای را شناسایی می‌کند. محتوای سایت‌ها زیر ذره بین Hilltop قرار دارند و سایتی که بخواهد نظر الگوریتم هیلتاپ گوگل را جلب کند، باید متحمل تلاش زیادی شود.

در این مقاله می‌خواهیم در مورد الگوریتم Hilltop و تأثیر آن در سئو صحبت کنیم.

همانطور که می‌دانید الگوریتم‌های گوگل انواع مختلفی دارند. برای شخصی که سئو انجام می‌دهد، آشنایی با الگوریتم‌های گوگل یکی از موضوعات مهم به شمار می‌رود.

با به‌روزرسانی مداوم الگوریتم‌های گوگل، شناخت آن‌ها و نوع کارایی‌شان بسیار اهمیت دارد و گوگلِ امروزی، توانسته الگوریتم‌هایی پیاده‌سازی کند که هوشی مصنوعی آن‌ها، نزدیک به هوش انسان است.

معرفی الگوریتم هیلتاپ گوگل

الگوریتم Hilltop یکی از الگوریتم‌های قدیمی غول فناوری جهان است. این الگوریتم در سال 2003 توسط گوگل معرفی شد.

با وجود الگوریتم‌های پیشرفته‌ای که پس از هیلتاپ ظهور کردند، همچنان این الگوریتم قدیمی در رتبه‌بندی صفحات نقش مهمی دارد.

گوگل توسط الگوریتم هیلتاپ موفق شد سایت‌های معتبر و مرجع را شناسایی کند. در واقع هدف این الگوریتم شناسایی صفحات مرجع برای رتبه‌بندی است.

به طور کلی یکی از دلایلی که اهمیت دریافت بک لینک از منابع معتبر را افزایش داد، همین الگوریتم Hilltop بود. چرا که لینک سازی در سایت‌های قدرتمند، برای اعتباربخشی به صفحات نقش مهمی دارند.

تأثیر الگوریتم هیلتاپ در سئو

همانطور که اشاره کردیم الگوریتم Hilltop نقش بزرگی در شناسایی سایت‌های مرجع ایفا می‌کند. بنابراین تأثیرش روی سئو غیر قابل انکار است.

بارها گفته‌ایم که لینک سازی باید در سایت‌های مرتبط انجام شود و گوگل با تبادل لینک یا خرید لینک مخالف است.

به همین منظور سایت‌های امروزی، از طریق PBN تعداد زیادی دامنه می‌سازند و به صورت پنهانی بین یکدیگر لینک سازی می‌کنند. روش کار به این صورت است که مالکیت دامنه را پنهان کرده و از طریق IPهای مختلف عملیات مورد نظرشان را انجام می‌دهند.

پنهان سازی مالکیت دامنه به این دلیل است که گوگل نتواند تشخیص دهد زنجیره‌ی PBN مربوط به یک یا دو شخص است. در صورتی‌که یکی از وظایف الگوریتم هیلتاپ گوگل شناسایی روابط پنهان در زنجیره‌ی نامعتبر PBN است.

توجه: گوگل خیلی زود به چنین استراتژی‌هایی پی می‌برد و لینک‌های خاطی را از نتایجش حذف می‌کند. بنابراین سمت چنین اقداماتی نباید رفت.

گرفتن بک لینک از سایت‌های واقعی
ورود به الگوریتم Hilltop گوگل

اهمیت الگوریتم هیلتاپ در سئوی امروز

نقش الگوریتم Hilltop در سئوی امروزی، شناسایی موضوعات معتبر در صفحات سایت‌ها است. یعنی در کنار الگوریتم‌های پیشرفته و نوپای گوگل، وظیفه‌ی کمک‌رسانی و تأیید اعتبار موضوعات را بر عهده دارد.

در حال حاضر معیارهای امتیازدهی برای اعتبار صفحه (Page Authority) و اعتبار دامنه (Domain Authority) از طریق ابزار محبوب Moz اندازه‌گیری می‌شوند و در اختیار متخصصان سئو قرار می‌گیرند.

ورود به الگوریتم هیلتاپ گوگل

برای این که  هیلتاپ در سئو سایت شما تأثیر گذار باشد، باید اصولی را رعایت کنید تا اعتبار و رتبه بالایی را کسب نمایید.

در اینجا چند تکنیک را برای بهینه‌سازی این الگوریتم معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن‌ها رتبه سایت خود را افزایش دهید.

شناسایی سایت‌های معتبر

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای جلب توجه الگوریتم هیلتاپ، شناسایی سایت‌های معتبر و دریافت بک لینک از آن‌هاست.

یعنی لیستی از صفحات مرتبط با موضوع‌تان، که امتیاز PA و DA بالایی دارند را شناسایی کنید و اقدام به لینک سازی در آن‌ها نمایید.

اگر منبع معتبری که شناسایی کرده‌اید، امکان ساخت بک لینک به صورت رایگان را داشت که فرصت را از دست ندهید. اما چنانچه امکان لینک سازی رایگان در منبع مورد نظر فراهم نبود، باید از استراتژی رپورتاژ آگهی برای درج لینک استفاده کرد.

تأثیر الگوریتم هیلتاپ در سئو امروزی

شبکه سازی با سایت‌ها و افراد واقعی

بهترین روش برای دریافت لینک، ایجاد شبکه با افراد یا مؤسسات واقعی است که دارای مشاغل مرتبط به شما هستند.

یکی از روش‌هایی که امکان دریافت بک لینک به صورت رایگان را در منابع معتبر فراهم می‌کند، استفاده از پست مهمان یا نویسندگی افتخاری است.

یعنی با سایت مورد نظر وارد مذاکره شوید و بگویید به صورت رایگان محتوای منحصر به فرد و ارزشمندی برای‌شان تولید می‌کنید و در ازای محتوایی که می‌سازید، بک لینک‌هایی درون محتوا قرار می‌دهید.

بررسی لینک سازی رقبا

یکی دیگر از موارد مهم برای ورود به الگوریتم Hilltop گوگل، بررسی لینک سازی رقبا در سایت‌های معتبر است. یعنی بک لینک‌های قوی رقبا را دنبال کنید و ببینید با چه روش‌هایی و از طریق چه انکر تکست‌هایی اقدام به لینک سازی کردند.

مرحله‌ی بعدی ساده است! شما نیز در همان منابع معتبر، اقدام به لینک سازی کنید. البته به این نکته هم توجه داشته باشید که در حوزه‌ی مربوط به موضوع‌تان، بک لینک بسازید.

در آخر

با اینکه الگوریتم‌های پیشرفته‌ای توسط گوگل معرفی شده‌اند، اما الگوریتم قدیمیِ هیلتاپ برای تشخیص سایت‌های معتبر، نقش بسیار مهمیدر شناسایی صفحات معتبر بازی می‌کند.

امیدوارم با مطالعه این مقاله از اهمیت و کارایی الگوریتم هیلتاپ گوگل آگاهی پیدا کرده باشید.
نطرات و دیدگاه‌های خود را درباره این موضوع با ما در میان بگذارید.

منابع

medium

searchenginejournal

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو در واتساپ
آیا نیاز به کمک دارید؟ چت واتساپ
پشتیبانی آکادمی پونک
با سلام
هر سوالی در مورد مطالب سایت و دوره های آموزشی دارید، در خدمتیم.
شماره واتساپ: 09915975024