افزایش فروش سایت با 20 روش کاربردی

آخرین به‌روزرسانی: 21 مرداد 1401
بازدید: 709 بار
افزایش فروش سایت
مدت زمان مطالعه این مقاله
8 دقیقه

در دنیای پرسرعت امروز، همه‌ی کسب و کارهای آنلاین خواهان نتایج فوری و افزایش فروش سایت هستند. در این مقاله 20 روش کاربردی را آماده کردیم که برای بالا بردن فروش آنلاین بسیار موثر هستند.

همین ابتدای مقاله باید به نکته‌ی مهمی اشاره کنیم که بی ارتباط به موضوع افزایش فروش سایت نیست.

اگر بالا بردن فروش آنلاین را یک مقصد و هدف در نظر بگیریم، «بورلی سیلس» خواننده آمریکایی می‌گوید: “هیچ راه میانبری برای رفتن به مقصد اصلی وجود ندارد.”

پس نتیجه گیری می‌کنیم که افزایش فروش سایت مستلزم برندسازی، اعتمادسازی و خیلی مسائل دیگری است که باید برای آن‌ها زمان گذاشت.

اما خبر خوب برای کسب و کارهای آنلاین این است که روش‌های بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ، دارای تنوع و فضا سازی‌های بسیاری برای امر فروش هستند. از همین رو می‌خواهیم شما را با 20 ایده‌ی جذاب برای بالا بردن فروش آنلاین آشنا کنیم.

20 روش جذاب برای افزایش فروش سایت

1. طراحی ساده برای صفحه اصلی

این ایده ممکن است برای برخی‌ها تعجب آور باشد، زیرا بسیاری از افراد تصور می‌‌‌کنند هر چه محصولات بیشتری در صفحه اصلی سایت قرار دهند، به افزایش فروش سایت کمک می‌کند.

این نکته را مد نظر داشته باشید که استراتژی فروش برای هر کسب و کاری متفاوت است. یعنی اگر کسب و کاری 30 محصول برای فروش دارد، بهتر است که 3 تا 6 محصول اصلی را با قیمت‌های مختلف داخل صفحه اصلی قرار دهد.

علاوه بر آن از شلوغ بودن صفحه اصلی بپرهیزید تا چشم کاربران تمامی عناصر صفحه را ببیند.

کسب و کارهای آنلاین باید توجه داشته باشند که کدام محصول، ارزش خرید بیشتری برای مشتری ایجاد می‌کند و همان محصول را جلوی دید کاربران قرار دهند.

نکته: فراموش نکنید که هدف شما نباید فروش تمامی محصولات باشد. در اغلب فروشگاه‌ها بسیاری از اجناس، تزئینی هستند و هیچگاه به فروش نمی‌رسند!

2. استفاده از فیلم و تصاویر در لندینگ پیج محصول

افزودن فیلم و تصویر به لندینگ پیج یا صفحات فرودی که برای محصول طراحی شده‌اند کمک می‌کند تا فروش سایت را تا 80% افزایش دهند.

توجه داشته باشید که مغز انسان اطلاعات بصری یا تصویری را حدود 60،000 برابر سریع‌تر از متن پردازش می‌‌‌کند.

بنابراین نسبت به تهیه‌ی فیلم و تصاویر جذاب از محصولات خود غافل نباشید.

استفاده از فیلم و تصاویر برای افزایش فروش سایت

3. تولید محتوای با کیفیت

ایجاد محتوای با کیفیت راهی مطمئن برای جذب کاربران بالقوه و افزایش فروش سایت است.

توجه: پیش از تولید محتوا، باید بازار هدف خود را شناسایی و انتخاب نمایید.

نوشتن محتوای منحصر به فرد و جذاب که نیاز کاربران را برطرف کند، می‌تواند به بالا بردن فروش آنلاین کمک شایان توجهی کند.

4. طراحی کاتالوگ فیزیکی برای محصولات

این روزها، مشتریان آنلاین کاملاً مملو از تبلیغات، ایمیل و پیشنهادات سایت‌ها و شرکت‌های تجارت الکترونیکی هستند، که همگی برای افزایش فروش سایت و کسب و کار خود با هم رقابت می‌‌‌کنند.

کاتالوگ‌های فیزیکی به شما کمک می‌‌‌کنند تا در سمینارها، کارگاه‌های آموزشی و همایش‌ها نسبت به رقبای خود متمایز شوید.

کاتالوگ‌های فیزیکی به دلیل جذابیت بصری که دارند، معمولا توسط 90% کاربران خوانده می‌شوند. بنابراین کاتالوگ‌ها بهترین محفل برای ذکر مزایای محصول و برندسازی هستند.

بخاطر داشته باشید، کاتالوگ‌های فیزیکی مانند گذشته نیستند و برای موثر واقع شدن کاتالوگ، باید عکاسان، طراحان و داستان نویسان حرفه‌ای استخدام کنید!

5. مشخص نمودن ارزش محصول یا خدمات

برای موفقیت در فضای تجارت الکترونیکی، علاوه بر فروش محصولات و ارائه‌ی خدمات، باید ارزش آن‌ها را مشخص کنید.

بازاریابی محتوا باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد. بازاریابی محتوا به شما کمک می‌‌‌کند تا به بازدیدکنندگان خود درباره‌ی برندتان آگاهی دهید و آنچه برای مخاطبان جذاب است را معرفی کنید.

برای این منظور در ابتدا گزارشی درباره‌ی ارزش محصولات و خدمات خود در صفحات و لندینگ پیج‌های هدف قرار دهید. این گزارش باید پاسخ سه سوال زیر باشد:

 1. محصول یا خدمت شما چگونه نیاز مشتری را برطرف می‌‌‌کند؟
 2. محصول شما چه مزایای منحصر به فردی دارد؟
 3. چرا مشتریان باید از شما خرید کنند؟

6. تلاش برای گرفتن ایمیل کاربران

بازاریابی از طریق ایمیل (Email Marketing) یک روش بسیار مناسب در بازاریابی دیجیتال است که می‌تواند افزایش فروش سایت را به همراه داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که برای بالا بردن فروش آنلاین لازم است که ارتباط شما با مشتریان حفظ شود؛ چون سود فروش، در تکرار فروش است.

به روش‌های متنوعی امکان دریافت ایمیل کاربران وجود دارد که برخی از پرکاربردترین آن‌ها شامل موارد زیر است:

 • فرم ثبت نام
 • فرم خبرنامه
 • ارائه‌ی کتاب الکترونیکی رایگان در ازای دریافت ایمیل
 • ارائه‌ی فیلم آموزشی رایگان در ازای دریافت ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل برای افزایش فروش سایت

7. امکان چت آنلاین در سایت

تقریباً هر سایت تجاری و غیرتجاری می‌‌‌تواند از این ابزار بهره‌مند شود.

چت آنلاین روشی عالی برای افزایش فروش سایت است. علاوه بر این، از چت آنلاین می‌‌‌توانید برای پاسخ به سوالات و رفع ابهامات کاربران استفاده کنید.

ضمن آنکه چت آنلاین امکان دریافت شماره تلفن و ایمیل کاربران را پیش از شروع چت، فراهم می‌کند که برای فروش تلفنی و بازاریابی ایمیلی کاربرد دارند.

یادآوری: اگر اُپراتور یا کارشناسی که پاسخگوی چت آنلاین است به مسائل رواشناسی آشنا باشد، می‌تواند به راحتی مشتریان را جذب نموده و فروش آنلاین را افزایش دهد.

استفاده از ربات چت برای افزایش فروش سایت

8. رسیدگی به سوالات مشتریان

یک روش عالی برای بالا بردن فروش آنلاین و بهبود تجربه کاربری سایت، رسیدگی به هرگونه اعتراض یا سوالاتی است که ممکن است مستقیماً در نظرات محصولات مطرح شوند.

از نظرات منفی و چالشی نترسید! چون هدف شما ارائه‌ی محصول و خدمات با کیفیت است، بنابراین باید نقاط ضعف را از طریق بازخوردهای منفی برطرف کنید.

نظراتی که جنبه‌ی راهنمایی دارند را به طور کامل آموزش دهید و سعی کنید نظرات منفی و انتقادی را با لحنی مودبانه پاسخ دهید.

این کار نه تنها نگرش کاربران را نسبت به کسب و کار شما مثبت می‌کند، بلکه تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد، باید لیستی از تردیدهای کاربران را پیش‌بینی کنید و آن‌را به صورت واضح در صفحه‌ی محصول قرار دهید.

ضمناً توضیحات کاملی درباره‌ی تحویل محصول به مشتری و چگونگی مرجوع کردن آن نیز ارائه دهید.

9. انجام تست A/B

تست A/B جزو روش‌های اثبات شده برای افزایش فروش سایت است.

این تست روشی برای مقایسه‌ی دو صفحه از سایت با یکدیگر است که اجرای درست آن، به بالا بردن فروش آنلاین کمک فراوانی می‌کند.

به عبارت بهتر تست A/B آزمایشی است که در آن، جایگاه آیتم‌ها و عناصر صفحه، به دو شکل مختلف جابه‌جا می‌شوند و به صورت دوره‌ای در معرض دید کاربران قرار می‌گیرند.

اگر جابه‌جایی عناصر را به دو طرح مختلف تقسیم کنیم، طرح اول را A و طرح دوم را B می‌نامیم و آزمایش دوره‌ای را طی 10 روز برای A و B اجرا می‌کنیم.

اگر عناصر طرح A نسبت به طرح B و یا بالعکس، مورد توجه کاربران قرار گرفتند و آمار فروش بیشتری را ثبت کردند، همان طرح را به عنوان طراحی نهایی انتخاب می‌کنیم. به همین راحتی 🙂

آزمایش A/B برای افزایش فروش سایت

10. استخدام کارشناس CRO

اگر می‌‌‌خواهید آزمایشات بیشتری در سایت خود انجام دهید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، یک مشاور (CRO) برای بهینه‌سازی نرخ تبدیل استخدام کنید.

CRO مخفف Conversion Rate Optimization است.

نسبت کاربرانی که محصول X را دیده‌اند، به کاربرانی که محصول X را خریده‌اند، نرخ تبدیل گفته می‌شود.

کارشناس CRO می‌‌‌تواند مشاغل و مخاطبان شما را از دید یک فرد خارجی ارزیابی کند و با استفاده از تجارب خود توصیه‌هایی را درباره عوامل تأثیرگذار روی افزایش فروش به شما ارائه دهد.

استخدام مشاور CRO برای افزایش فروش سایت
تأثیر بهینه‌سازی نرخ تبدیل در بالا بردن فروش آنلاین

11. اجرای کمپین تبلیغات

تبلیغات گسترده، میزان ترافیک سایت و آگاهی از برند را افزایش می‌دهد. یعنی محصول عالی در صورتی به فروش می‌رسد که مردم از وجود آن مطلع باشند.

بنابراین ساخت کمپین در سیستم‌های تبلیغاتی PPC و استفاده از پست و استوری در شبکه‌های اجتماعی باید جزو برنامه‌های ثابت هر کسب و کاری باشد.

به طور خلاصه باید محصول و برند شما، همواره جلوی دید کاربران باشد تا افزایش فروش سایت اتفاق بیفتد.

تأثیر تبلیغ بر افزایش فروش سایت

12. ارسال کارت‌های مناسبتی برای مشتریان

پس از فروش محصولات خود، مشتریان خود را با ارسال کارت تشکر یا کارت‌های مناسبتی شگفت‌‌زده کنید. حس ویژه‌ای به مشتریان دست می‌دهد که آن‌ها را وادار می‌سازد این اقدام شما را با خرید بیشتر جبران کنند که این مسئله منجر به افزایش فروش سایت شما می‌شود.

در مجموع ارسال کارت تبریک، حس ارزشمند بودن به مشتری می‌دهد.

13. افزودن Upselling به ایمیل‌های ارسالی

کاربران آنلاین همیشه ایمیل‌های زیادی دریافت می‌‌‌کنند. بسیاری از این ایمیل‌ها یا نادیده گرفته می‌‌‌شوند یا حذف می‌‌‌شوند. اما یک دسته از ایمیل‌ها به نام (Upselling Email) وجود دارد که کاربر با دریافت آن‌ها به سرعت واکنشی نشان می‌دهد.

Upselling یک تکنیک رایج در فروش آنلاین بوده که به معنای پیش فروشی است و برای بالا بردن فروش آنلاین بسیار موثر عمل می‌کند.

در این تکنیک محصولات اضافی که مکمل خریدهای مشتریان می‌شود از طریق ایمیل برای آن‌ها ارسال می‌گردد. مثلاً اگر مشتری پرینتر خریده باشد، Upselling Email شامل برچسب پرینتر، پودر و کارتریج می‌شود.

تکنیک دیگری که خرید Upselling را تضمین می‌کند، قرار دادن محدودیت برای محصول است. یعنی استفاده از تخفیف‌های زمان‌دار و یا مطلع کردن مشتری از تعداد باقی مانده‌ی محصول.

14. استفاده از تکنیک FOMO

در تجارت الکترونیکی، FOMO به معنای ترس از دست دادن است. این عبارت مخفف Fear of Missing Out است که یک روش فوق العاده موثر برای تشویق بازدیدکنندگان برای خرید و افزایش فروش سایت است.

FOMO یک مفهوم روانشناسی است که می‌گوید: “مردم در صورتی اقدام به خرید می‌کنند که باور داشته باشند در صورت اقدام نکردن، از دیگران عقب می‌‌‌مانند.”

یا به عبارت بهتر مردم با مشاهده خرید کردن دیگران، برای خرید ترغیب می‌شوند.

برای افزایش فروش سایت به بازدیدکنندگان خود این احساس را بدهید که اگر بدون خرید از سایت شما خارج شوند، اتفاق مهمی را از دست داده‌اند.

مثالی که در پاراگراف آخر ایده‌ی 13 گفته شد، به نوعی تکنیک FOMO به شمار می‌رود.

تأثیر CTA در افزایش فروش سایت

15. درج نظرات مشتریان قبلی

برای ترغیب بازدیدکنندگان به خرید و بالا بردن فروش آنلاین خود، باید نظرات مشتریانی که قبلاً خریداری کرده‌اند را داشته باشید.

این عمل به اعتمادسازیِ بیشتر منجر می‌شود و به مشتریان احتمالی کمک می‌کند تا از تجربه‌ی مشتریان قبلیمطلع شوند.

نظرات مشتریان به صورت متنی، اسکرین شات و فیلم‌های اختصاصی با لوگوی شما قابل نمایش هستند.

16. اهدای جوایز

شما می‌‌‌توانید با اجرای برنامه یا چالشی به منظور ارائه جوایز به مشتریان، افزایش فروش سایت خود را رقم بزنید.

به عنوان مثال، حتماً در اینستاگرام دیده‌اید که برخی از کسب و کارها برای اینکه مشتریان را به استوری کردن محصولات‌شان تشویق کنند، از جوایز متنوعی استفاده می‌کنند.

این اقدام باعث می‌شود که مشتریان بالقوه‌ای با محصول شما آشنا شوند و آمار فروش آنلاین شما افزایش یابد.

اهدای جوایز و تأثیر آن در افزایش فروش سایت

17. قرارگیری محصولات در سایت‌های دیگر

اگر تمایل به بالا بردن فروش آنلاین خود دارید، انتشار محصولات در سایت‌های قدرتمندی مثل دیجی کالا انتخاب هوشمندانه‌ای است.

همانطور که می‌دانید فروشگاه‌های معروف اینترنتی در ایران و خارج، قسمتی را برای فروشندگان مختلف تعبیه می‌کنند تا آن‌ها محصولات فروشگاه خود را عرضه نمایند.

18. ارسال ایمیل‌های آموزشی برای مشتریان

همان طور که بالاتر راجع به ایمیل مارکتینگ صحبت کردیم، شما باید تلاش کنید سایت و محتوای خود را ارزشمند جلوه دهید تا بتوانید با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید.

یک راه آسان برای انجام این کار راه‌اندازی خبرنامه است که به صورت هفتگی، مطالب و آموزش‌های ارزشمندی که در سایت خود منتشر می‌کنید را برای اعضای خبرنامه نیز ارسال کنید.

برای انجام این کار سرویس‌های ایمیل مارکتینگ متنوعی در ایران وجود دارد که با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توانید پیدا کنید.

19. برگزاری Live در شبکه‌های اجتماعی

امروزه برندهای تجاری و تأثیرگذار از Live به عنوان راهی برای ارتباط با مشتریان و افزایش فروش سایت استفاده می‌‌‌کنند.

بنابراین اگر می‌‌‌خواهید در چند ماه آینده محصول بیشتری بفروشید و به بالا بردن فروش آنلاین خود کمک کنید، سعی کنید Live (مخصوصاً در اینستاگرام) را تجربه نمایید.

علاوه بر Live موضوعات دیگری وجود دارند که به جذب مشتری کمک می‌کنند. موضوعاتی مثل:

 • نمایش پشت صحنه‌ها
 • معرفی محبوب‌ترین محصولات
 • معرفی محصولات جدید و محصولاتی که به‌زودی عرضه می‌شوند.
 • اطلاعاتی درباره‌ی کارمندان نمونه و مشتریان وفادار

تأثیر Video Live در افزایش فروش سایت

20. استفاده از پاپ آپ (Popup)

Popupها صفحات تبلیغاتی هستند که با اندازه‌ی کوچک‌تر روی صفحه‌ی موجود باز می‌شوند.

فرض کنید کاربری در حال مطالعه‌ی اطلاعات سایتی است که پس از 1 دقیقه، فرمی روی صفحه باز می‌شود و کاربر را دعوت به اقدامی می‌کند. به این اقدام، CTA گفته می‌شود.

Popup به شرطی به افزایش فروش سایت کمک می‌کند که هوشمندانه اجرا گردد و باعث آزار کاربران نشود.

از طریق Popup می‌توانید ایمیل کاربران و محصولات ویژه را معرفی نمایید.

در آخر

در جهان پررقابت امروز، افزایش فروش سایت برای بقای هر کسب و کاری واجب است. ما در این مقاله سعی کردیم روش‌های کاربردی برای بالا بردن فروش آنلاین شما معرفی کنیم.

با این حال می‌توانید برای یادگیری مباحث بیشتر دوره آموزشی مهارت‌های فروش و مذاکره با تدریس مهندس عابدزاده را تهیه کنید و اصول فروش میلیونی را یاد بگیرید.

منابع

convinceandconvert

sellbrite

vwo

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو در واتساپ
آیا نیاز به کمک دارید؟ چت واتساپ
پشتیبانی آکادمی پونک
با سلام
هر سوالی در مورد مطالب سایت و دوره های آموزشی دارید، در خدمتیم.
شماره واتساپ: 09915975024