الگوریتم Coati گوگل چیست و جانشین چه الگوریتمی شد؟

آخرین به‌روزرسانی: 27 بهمن 1401
بازدید: 68 بار
الگوریتم Coati چیست
مدت زمان مطالعه این مقاله
2 دقیقه

یکی از اعضای فنی گوگل فاش کرد که الگوریتم Coati جانشین یکی از الگوریتم‌های معروف شده است. برای شناخت بهتر این الگوریتم ادامۀ مقاله را از دست ندهید.

هیونگ جین کیم (از تیم Google) در یک سخنرانی اعلام کرد که الگوریتم کواتی Coati جدیدترین به‌روزرسانی الگوریتم پاندا است. در واقع Coati تکامل یافتۀ پاندا به حساب می‌آید.

به گفتۀ کیم: “الگوریتم کواتی Coati جزو به‌روزرسانی‌های اصلی (در هسته یا Core گوگل) محسوب نمی‌شود، ولی پاندا و کواتی بخشی از الگوریتم اصلیِ رتبه‌بندی را تشکیل می‌دهند.”

الگوریتم Coati گوگل چیست؟

هر صفحۀ وب، باید پاسخ نهایی به سوالات کاربران باشند. یعنی محتوای سایت‌ها نباید فقط روی یک کلمه کلیدی خاص، سئو شوند؛ بلکه نیاز کاربران بایستی از طریق محتوایی که گوگل معرفی می‌کند، برطرف شود.

حالا تعریفی که برای الگوریتم کواتی Coati می‌توانیم داشته باشیم، دقیقاً مشابه تعریفی است که برای پاندا داریم. یعنی کیفیت محتوا اولویت اصلی این الگوریتم است.

البته تفاوت محسوسی در این دو الگوریتم وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

نام Coati از حیوانی گرفته شده که از خانوادۀ خرس‌ها است و در قارۀ آمریکا زندگی می‌کند. شاید بتوان گفت که با آمدن این حیوان به جمع الگوریتم‌ها، اکنون باغ وحش گوگل تکمیل است 🙂

الگوریتم کواتی چیست

الگوریتم کواتی چه تفاوتی با پاندا دارد؟

همانطور که می‌دانید اطلاعات زیادی از الگوریتم‌های گوگل افشا نمی‌شود و هر توضیحی دربارۀ الگوریتم‌ها، صرفاً به واسطۀ تجربه‌های سئوکاران و کارشناسان امر است. اما شاید بتوانیم بگوییم که تنها تفاوت چشمگیر الگوریتم کواتی با پاندای گوگل، این است که Coati جریمه نمی‌کند و صرفاً روی پاداش دادن به صفحات متمرکز است.

به عبارت ساده تر، تمرکز پاندا روی کیفیت نامناسب محتواها بود و هر بازخورد منفی (اعم از رفتار کاربر، بمباران کلمه کلیدی و…) که در صفحات می‌دید را جمع آوری می‌کرد. حالا با آمدن الگوریتم کواتی این تمرکز روی بازخوردهای مثبت رفته تا بتواند با ارائه پاداش بیشتر، نویسندگان محتوا را برای تولید مطالب ارزشمندتر تشویق کند.

در آخر

با وجود Panda چرا الگوریتم Coati گوگل منتشر شد؟

همۀ الگوریتم‌ها برای بهبود کیفیت صفحات وب ساخته شده‌اند و گوگل با به‌روزرسانی الگوریتم‌های اصلی، این ابتکار عمل را به‌کار می‌گیرد تا مرتباً صفحات را برای تعامل بهتر با کاربران و رعایت استانداردهای مقاله نویسی ترغیب سازد.

هدف گوگل از راه‌اندازی الگوریتم Panda تشویق تولیدکنندگان محتوا به ایجاد مقالات مفید و حذف مطالب بی کیفیت از نتایج اُرگانیک بود و اکنون این پاندای بازیگوش جای خودش را پس از حدود یک دهه فعالیت، به الگوریتم Coati داده است.

منابع

gtechme

searchengineland

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو در واتساپ
آیا نیاز به کمک دارید؟ چت واتساپ
پشتیبانی آکادمی پونک
با سلام
هر سوالی در مورد مطالب سایت و دوره های آموزشی دارید، در خدمتیم.
شماره واتساپ: 09915975024